"Apspiestas emocijas nemirst. Viņas klusē, bet turpina ietekmēt cilvēku no iekšpuses./Freids/

Kas ir psihoterapija?

Ir dažādas defenīcijas, kuras skaidro termina "psihoterapija" būtību. Raksturojot īsi var apgalvot, ka  psihoterapija ir īpašas mērķtiecīgas attiecības, starp profesionāli apmācītu personu un klientu, lai palīdzētu klientam risināt viņa dzīves grūtības.

Ir dažādi psihoterapijas virzieni. Gešttalterapija ir viens no mūsdienu psihoterapijas modernajiem un populārajiem virzieniem. 

Visa psihoterapija vienā vai citā veidā nodarbojas ar emocionālu sāpju un psiholoģisku ciešanu atvieglošanu. Psihoterapija cilvēkiem palīdz godīgi sastapties ar sāpēm, ciešanām un iziet tām cauri, pat ja tās sākotnēji likās nepanesamas un tāpēc no tām ir ticis bēgts.

Psihoterapija sastāv no interaktīva procesa starp personu vai grupu un psihoterapijas speciālistu. Tās mērķis ir saprast nomācošu domu, jūtu vai uzvedības cēloņus un apjomu, lai atrisinātu problēmu un ļautu pilnvērtīgi funkcionēt. Psihoterapijā izmanto dažādus paņēmienus, lai uzlabotu pacienta vai grupas (arī ģimenes) garīgo veselību.


Lielākoties psihoterapija notiek sarunas veidā, bet, atkarībā no psihoterapijas virziena specifikas, veids un izmantotās metodes var būt atšķirīgas, piemēram, radoša darbība, fiziski vingrinājumi, lomu spēles u.c. Gešttalterapija bez dialoga metodes pielieto arī citas radošas tehnikas, kuras efektīvi ietekmē psihoterapijas procesu.   

Psihoterapeitiskās attiecības atšķiras no jebkura cita veida attiecībām. Psihoterapeits nav ne draugs, ne skolotājs, ne mācītājs. Psihoterapija ir uz uzticēšanos un atklātību balstīts speciālista un klienta dialogs, sadarbība, kuras uzmanības centrā ir klienta dzīve un tie sarežģījumi, kas ir atvedušas viņu uz terapiju.

PIETEIKTIES KONSULTĀCIJAI